По случай Деня на народните будители 3. „г“ клас гостуваха на учениците от 1. „г“ клас

По случай Деня на народните будители, в заниманията по интереси, учениците от 3. „г“ клас посетиха своите по-малки приятели от 1. „г“ клас, за да отпразнуват заедно празника, посветен на хората, съхранили българския дух, слово и знание.
С първокласниците проведохме интересна беседа за духовниците, книжовниците и революционерите, които са оставили светла следа в историята на България. Учениците от 3.“г“ клас разказаха за делото на Св. св. Кирил и Методий – създателите на българската азбука. Изпълниха песента „Ден на будителите“ 🎶 и рецитираха стихотворения, с което създадоха истинско празнично настроение. След това по-големите ученици помогнаха на своите приятели от първи клас да попълнят работни листи, посветени на празника. В знак на приятелство и

вдъхновение първокласниците получиха книгоразделители – подарък от третокласниците, с
пожелание да обичат книгите и да търсят знанието 📖💫
Срещата премина в дух на взаимопомощ, усмивки и гордост, че всички заедно почитаме делото на
народните будители – хората, които носят светлина в ума и сърцето ✨

 

 

Презентацията мооже да видите – ТУК